עונות השנה
עונות השנה
04/13/20

עונות השנה

כל בית עסק, מפעל או ארגון אמור לדאוג לשלומם של המועסקים במקום. האחריות מוטלת על כתפו של בעל העסק. כאשר מדובר בעסק גדול, קובע החוק כי יש להציב אדם מיוחד אשר תפקידו יהיה לדאוג לבטיחות העובדים במקום.

ממונה בטיחות – זה התואר וזה השם של איש המקצוע אשר כל תפקידו הוא לדאוג כי מקום העבודה הוא מקום בטוח עבור העובדים במקום. הוא זה שיוכל להבטיח כי כולם יזכו לשוב לביתם בסופו של יום ללא כל נזק או פגע.

עונות השנה ואתגרי הבטיחות

חשוב לשים לב כי עונות השנה מציבות בפני כל עסק אתגרים שונים ודרישות בטיחות אחרות. ממונה הבטיחות לא יכול לשקוט על שמריו לאחר שהנהיג שורת נהלים ברורה ומסודרת. הוא לא יכול להיות רגוע כי העסק יתנהל היטב, בבטחה וללא כל תקלות לאורך כל השנה. כי בכל עונה ישנם האתגרים הדורשים פתרון ייחודי משלהם ועונת החורף היא ממש לא כמו עונת הקיץ.

אנחנו כאן כדי להסביר מעט על הדרישות הניצבות בפני ממונה הבטיחות עם התקרב החורף ולחילופין, הדרישות הקיציות שהן הפוכות בתכלית.

ממונה בטיחות לעבודה בחורף

החורף מביא עמו גשמים, רוחות, ברד ובמקרים רבים גם שלג. כל אלו עשויים לפגוע במבנה של בית העסק. מסיבה זו אמור ממונה הבטיחות לוודא כי המבנה מוגן מפני גשם שעשוי לחלחל הוא אמור לבדוק ולוודא כי לא צפויה סכנת החלקה לעובדים המגיעים למקום וכי המקום מוסק ומחומם היטב.

כאשר עובדים נאלצים לבצע את המוטל עליהם בתנאי מזג אוויר שאינם מתאימים להם, הם עלולים למצוא את עצמם ניזוקים מבחינה פיזית, בריאותית. שלא לדבר על הנזק לעסק בעקבות זאת.

ממונה הבטיחות אמור לדאוג כי העובדים ייהנו מציוד חורפי מושלם שיגן עליהן מפני מזג האוויר הסוער והקר. חשוב לאפשר לעובדים לצאת מידי פעם בפעם להפסקות על מנת שהם יוכלו להתחמם מעט, ללגום שתיה חמה, זאת כדי שהם לא יינזקו מהעבודה הרציפה בתנאים הקשים.

אז נכון שצריך לחמם. אך חשוב מאוד לזכור כי מעבר לחימום יש גם את הצורך באוורור של מקום העבודה. אם המקום לא יהיה מאוורר, עשויים להתפתח מחלות או וירוסים והשמירה על הטמפרטורה החמימה במקום, עלולה בסופו של דבר לפגוע בשלומם של העובדים.

ממונה בטיחות לעבודה בקיץ

עבודות רבות מתבצעות בחוץ. במיוחד כאשר מדובר בעבודות בנייה, שיפוצים וכדומה. במקרים מן הסוג הזה, חובה לוודא כי אין סיכון לשלומם של העובדים. השמש הקופחת בעוז מהווה סיכון לא פשוט, במידה מסוימת היא אף חמורה הרבה יותר מעבודה בחורף. אי לכך חשוב לוודא כי העובדים מצוידים בלבוש מגן, שהם לא נדרשים לעבודה בחוץ כאשר החום הוא בלתי נסבל ובלתי אפשרי בעליל וכן שיש במפעל את כל התנאים לעבודה מבחינת השמירה על הבטיחות במזג האוויר הלוהט.

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן