ממונה בטיחות חיצוני – כך תעמדו בסטנדרט הבטיחות הגבוה ביותר
ממונה בטיחות חיצוני – כך תעמדו בסטנדרט הבטיחות הגבוה ביותר
08/10/23

ממונה בטיחות חיצוני – כך תעמדו בסטנדרט הבטיחות הגבוה ביותר

בתקנות הבטיחות, הממונים על הבטיחות צריכים לאכוף 19 סעיפים, כאשר מרבית התקנות הללו הן כלליות ואמורפיות ("לוודא… לוודא…"). כלומר, הדרישה המקצועית החוקית היא ברמה מאוד נמוכה. עם זאת, מוזי בוטון בטיחות ואיכות סביבה בע"מ מציבה סטנדרט אחר לגמרי של בטיחות.

מחפשים ממונה בטיחות חיצוני שייקח את הבטיחות והגיהות במפעל / חברה / עסק לרמה הגבוהה ביותר? ובכן, אנחנו כאן בשבילכם.

אנחנו לא חברת כוח אדם, שמספקת ממונה בטיחות אחד שעובד לפי הידע, היכולות וההבנה שלו. אנחנו פועלים בהילוך גבוה ובגישה אחרת לגמרי ועובדים עם מעל ל-100 חברות במשק במשרה מלאה ובהיקפים שונים – דן, רכבת קלה בירושלים, ישראכרט, מפעלים, תעשיות ועוד. הכלל המרכזי שלנו – אנחנו עובדים אך ורק עם חברות שהבטיחות נמצאת בראש מענייניהן.

ממונה בטיחות חיצוני בשקיפות מוחלטת מול הלקוח

במרבית המקרים, ממונה בטיחות נאלץ לעבוד נגד הזרם והלחצים הארגוניים שיש במפעלים שונים, בעיקר בנושא של התייעלות וחיסכון במשאבים. ולכן, אנחנו מגיעים בגישה של שקיפות מוחלטת מול הלקוח – כבר מן ההתחלה. הצעת המחיר שלנו מציינת מגוון סעיפים דוגמת:

  • כמה הדרכות שגרתיות נעשה
  • כמה ועדות בטיחות נקיים
  • כמה תהליכי ניהול סיכונים נערוך
  • כמה סקרי מפגעים ותצפיות נקיים
  • כמה מבדקים לעובדים חדשים
  • ועוד..

על מנת להתנהל בצורה נכונה, אנחנו פיתחנו אפליקציה לניהול הפרויקט מול הלקוחות. כל מתווה הפעילות נכנס לאפליקציה, יש תוכנית משימות המוגשת לרפרנט הלקוח – ומאותו רגע – יש יעדים לביצוע. אין עוד חברה בתחום הפועלת בשיטה כזו.

כאמור, הדרישה המקצועית החוקית מהממונה היא ברמה מאוד נמוכה, כך שפעמים רבות הוא יכול לפעול לפי 19 הסעיפים, אך אם תהיה תאונה אין לו אחריות כלל – משום שלא נדרש ממנו דבר מעבר.

אצלנו במוזי בוטון, נפח הפעילות מעבר ל-19 הסעיפים הוא משמעותי. אנחנו בונים תהליכים לפיהם – אם חלילה קורה משהו – הלקוח עצמו מוגן ב-99% מהמקרים. מספר התאונות הקשות שיש ללקוחותינו בפן הבטיחותי הוא קטן מאוד.

פעילות הממונה בשגרה

בסוף כל חודש מוגש לרפרנט הפעילות דוח מדויק המפרט מה נעשה בהתאם לתוכנית העבודה, מה המשימות לחודש הבא ועוד.

פעמיים במהלך השנה אנחנו נעשה סקר חצי שנתי – בו נסכם מול הרפרנט מה בוצע ומה לא. מפרטים את נקודות החוזקה של הארגון בתחום הבטיחות, לצד הזדמנויות לשיפור.

הכשרת ממוני הבטיחות אצל מוזי בוטון

הממונים העובדים אצלנו לא רק נבחרים בקפידה ועוברים מבדקי קבלה, אלא עוברים הכשרות פנימיות מעמיקות מאוד. למען האמת, התהליכים שלנו מגיעים עם דרישות גבוהות ולוקח לנו שנה שלמה עד שהממונה משלים את כל ההכשרות שלנו. אנו מקיימים ימי הדרכה רבים (עקרונות בביצוע תצפית, עקרונות בביצוע סקרי מפגעים, כתיבת נהלים ועוד).

הממונים שלנו עוברים הכשרה שוטפת ומבדקים של החומר, הפרויקטים שלהם נבדקים דרך האפליקציה ויש שיקוף מלא של סטטוס הפרויקט גם למנהלי החברה, כולל מוזי בוטון עצמו.

האתגרים ביישום סקרי מפגעים

אחד האתגרים הגדולים בתחום הוא יישום הערות סקרי המפגעים של ממונה בטיחות חיצוני.

עם הזמן, נוצרת ניירת רבה המציפה שלל מפגעים. התוצאה – מרוב עצים לא רואים את היער. אנחנו ב"מוזי בוטון" פיתחנו אפליקציית אונליין שיש לה את היכולת לתת לכל חברה אפשרות לנהל את המפגעים עלו כתוצאה מהסקירות – ולציין בדיוק אילו מפגעים טופלו ואילו טרם טופלו.

כתוצאה מכך נוצר מעקב שוטף קבוע – לא עם ניירת וקלסרים, אלא בלחיצת כפתור.

הדרכות והכשרות לעובדים. תנאי הכרחי לבטיחות

הכשרת עובדים באמצעות לומדות

חלק בלתי נפרד מעבודתו של ממונה בטיחות היא הכשרת עובדים – קיימים לצד חדשים. אנחנו במוזי בוטון עובדים עם אפליקציה לביצוע הדרכות באמצעות לומדות. לחברות לא תמיד יש פנאי להוציא עובדים להדרכות, אז ניתן לקיים אותן באופן דיגיטלי על ידי לומדות.

עבודה מול חברה מוכרת, ותיקה – שם דבר בתחום הבטיחות

אנחנו במוזי בוטון עובדים מול המנהלים ותמיד אפשר לפנות למוזי בוטון עצמו, למשנה למנכ"ל ולמנהל התפעולי, שתפקידו לבדוק את כל הפעילויות מול הלקוחות. יש לנו גם מנהל מקצועי שעובד עם הממונים על התהליכים המקצועיים בארגון ובודק את הפרויקטים.

ההשקעה שלנו בתחום הבטיחות היא עצומה והשם שלנו תמיד עולה כאחד המובילים בישראל. אצלנו ממוני הבטיחות החיצוניים עובדים קשה!

מעוניינים שהמפעל שלכם יעמוד בסטנדרט בטיחות בלתי מתפשר? לעמוד הרבה מעבר לדרישות החוק? צרו איתנו קשר. התקשרו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן