ממונה בטיחות

ממונה בטיחות

ממונה בטיחות – הדרך לשמור על החוק ועל בטיחות ובריאות העובדים

בהתאם תקנות ארגון הפיקוח על העבודה (ממונים על הבטיחות), התשנ"ו – 1996, חובה להעסיק ממונה בטיחות בכל מפעל או ארגון שיש בו מעל חמישים עובדים. העסקת ממונה בטיחות תביא לצמצום מספר התאונות והאירועים הסביבתיים ולצמצום העלויות לטווח ארוך. על כתפיו של ממונה הבטיחות מוטלת אחריות כבדה, הוא פועל בכל דרך אפשרית כדי להקטין את הסיכון המקצועי ולתרום לסביבת עבודה מוגנת ובטוחה.

תפקידיו של ממונה הבטיחות:

בתקנות תקנות ארגון הפיקוח על העבודה ( ממונים על הבטיחות), התשנ"ו – 1996, בסעיף 10 מפורטים 19 סעיפים שממונה הבטיחות צריך לבצע יחד עם זאת קיימים נושאים נוספים, שעל ממונה הבטיחות לבצע או לוודא שמתקיימים, למשל:

  • עליו לבנות תוכנית הדרכת בטיחות שנתית לעובדים ולדאוג ליישום התוכנית.
  • עליו לוודא קיום ויישום תוכנית לניהול הבטיחות במקום העבודה בהתאם לאופי המקום ולסיכונים הייחודים לו.
  • עליו לוודא כי תנאי הבטיחות בתהליכי העבודה, במתקנים, במכונות ובציוד,העונים על דרישות החוק, מתאימים לאופי העבודה ולאופי הסיכון, ממונה הבטיחות נדרש לפעול עם המנהלים להפחתת הסיכונים במקום העבודה, כמו למשל שימוש בציוד מגן אישי מתאים, גידור מכונות, התקנת כפתורי חירום ועוד.
  • במקום עבודה שבו נחשפים העובדים לסכנות בריאותיות חשוב להקפיד כי העובדים עוברים בדיקות תקופתיות במעבדות מוסמכות בהתאם לדרישות החוק וכאשר נשקפת סכנה בריאותית לעובדים, עליו פעול להורדת הסיכונים הבריאותיים
  • עליו לעצור עבודה ברגע שנשקפת סכנה לשלמות ובריאות העובדים.
  • בכל מקרה של תאונה, עליו לחקור את הגורמים לתאונה, להפיק לקחים, להציע למעביד דרכים למניעת הישנות התאונה וליידע את העובדים על הלקחים שיש להפיק מהתאונה.
  • על ממונה הבטיחות בעבודה לעבוד בשיתוף פעולה עם המעסיק והמנהלים. הוא צריך לדווח להנהלה על כל ליקוי ועל כל הפרה של הוראות הבטיחות.

מעביד, ההחלטה לשמור על בטיחות ובריאות העובדים היא בידיים שלך!

חברת "מוזי בוטון – בטיחות ואיכות הסביבה" חרטה על דגלה את המטרה לחולל שינוי בתחום הבטיחות והגהות בעבודה. סיכוני הבטיחות בעבודה דורשים רמה מקצועית גבוהה של ממונה הבטיחות, החברה מספקת שירותי בטיחות ברמה מקצועית ובאיכות שירות גבוהה במיוחד. החברה מעסיקה ממוני בטיחות במשרה מלאה, הנותנים שירות בכל הארץ.

לפרטים נוספים לחץ כאן

המידע הכלול במאמר זה – כללי ואינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת מקצועית. אף כי נעשה מאמץ למנוע אי דיוקים, ייתכן שנפלו במאמר טעויות. לפיכך השימוש במידע הכלול במאמר הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש ומוזי בוטון בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ לא תהא אחראית בצורה כלשהי לתוכנו או לשימוש בו.

 

וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן