הדרכת בטיחות באמצעות לומדות

הדרכת בטיחות באמצעות לומדות

הדרכת בטיחות כללית דיגיטלית לעובדי החברה

תקנות ארגון הפיקוח על העבודה (מסירת מידע והדרכת עובדים), תשנ"ט-1999, מחייבות את המעסיק, להדריך את העובדים בדבר הסיכונים במקום העבודה ובפרט בדבר הסיכונים הקיימים בתחנת העבודה שבה מועסק העובד/ת, וכן לוודא שהעובד הבין את הסיכונים ויודע להתמודד איתם.

כמו כן, התקנות מחייבות את המעסיק לנהל פנקס הדרכה ולרשום את כלל העובדים שעברו הדרכה, בין אם מדובר בהדרכה שנתית או תקופתית, בהתאם לתקנות.

מניסיוני, בעת תאונה, הדבר ה- כמעט הראשון, אותו החוקרים בודקים הינו: האם העובד עבר הדרכה על ידי המעסיק, כפי שנדרש בתקנת מסירת מידע.

מעסיק – דאג עוד היום לקיום הדרכת בטיחות בארגון >>

אנחנו זמינים גם ב-WhatsApp >>

כמה וודאות יש לנו בהתייחס – לשאלות הבאות:

 • האם כל העובדים מקבלים הדרכת בטיחות ובריאות על פי דרישות התקנה.
 • האם כל העובדים מבינים את הסיכונים בסביבת עבודתם ויודעים להתמודד עם סיכונים אלה.
 • האם אנו מנהלים פנקסי הדרכה (החתמות עובדים), כפי שדורש החוק.

הדרכה דיגיטלית לעובדים בהתאם לדרישות תקנות מסירת מידע

בתאריך 12.07.2012, פרסם מנהל הבטיחות הנחיות ועקרונות לשימוש בלומדות ובטכנולוגיות מחשוב ומולטימדיה לצורך הדרכת העובדים בתחום הבטיחות, בהתאם להנחיות אלה, המעסיק יכול להדריך את עובדיו באמצעות הדרכה דיגיטלית, כאשר, הדרכה זו עומדת בדרישות תקנות מסירת מידע.

מה אנחנו מציעים

 1. מערכת אינטרנטית, שמנהלת את כלל ההדרכות של עובדי חברה.
 2. העובדים מבצעים את ההדרכה דרך הטלפון הנייד שברשותם, כאשר המערכת מותאמת לטלפון נייד (דור 3 ומעלה), מה שחוסך זמן יקר וכסף רב למעסיק.
 3. המערכת מורכבת משתי מערכות:
 4. מצגות ייעודיות ספציפיות לכל מקצוע בחברה (מלגזן, עובד ייצור, עובד מחסן וכדומה), המצגות כוללות בעיקר תמונות של נכון או לא נכון, כמו כן קריינות וכיתוב בשפתו של העובד.

הדרכת בטיחות שנתית / תקופתית לעובדים באמצעות לומדות ומערכות

 • מערכת למידה LMS (Learning Management System), אשר בעזרת נעשה כל ניהול כלל תהליכי ההדרכה של העובדים, רישום של תהליכי ההדרכה (פנקס הדרכה).
 • מערכת ה- LMS, מאפשרת למעסיק לנהל את כלל תהליכי ההדרכות של עובדיו באופן דיגיטלי, הכולל רישום מדויק של העובדים: מי עבר, מי נכשל, מי התחיל ולא סיים וכדומה.

מניסיון שלנו, מעל 90% מהעובדים שנכנסים למערכת, מבצעים את ההדרכה והבחנים עוברים את ההדרכה בציונים גבוהים.

יתרונות המערכת למעסיק

 1. חיסכון עצום בשעות עבודה – העובד מבצע את ההדרכה דרך הסמארטפון (הנייד האישי שלו), בזמנו החופשי, כאשר ההדרכה לוקחת כחצי שעה (הערה – חשוב להדגיש שהדרכה פרונטלית בסיסית ואיכותית לוקחת לפחות כשעתיים).
 2. חיסכון עצום למעסיק בזמן עבודה בעת ביצוע הדרכות פרונטליות (שעות עבודה שהמעסיק משלם, בעלות מעסיק, עבור זמן הדרכה פרונטלית, וכן אותן מספר שעות שהעובדים לא מייצרים).
 3. בתחשיבים שלנו, קבענו מקדם של 81.9, שאם נכפיל אותו במספר העובדים נקבל את ההפסדים של המעסיק בהדרכה שנתית של כלל עובדיו, למשל: חברה שיש לה 200 עובדים, אזי התחשיב הינו 81.9*200 = 16380 ₪, זהו ההפסד של המעסיק במידה וידריך את כלל עובדיו בהדרכה פרונטלית במשך שעתיים לפחות, בהנחה של שכר מינימום.
 4. התחשיב המצוין בסעיף 3, לא כולל עלות מדריכים, לא כולל שעות עבודה של רכזי הדרכה, לא כולל כיתות הדרכה וכיבוד וכדומה.

התקשרו עכשיו ותאמו הדרכות בטיחות לעובדים >>

לסיכום

הדרכות בטיחות דיגיטליות מאפשרות למעסיק לעמוד בדרישות התקנות, לוודא באמת שהעובדים מבינים את הסיכונים ויודעים להתמודד איתן, ובמקביל חוסכת למעסיק כסף רב.

הכותב

מוזי בוטון מומחה לבטיחות וגיהות בעבודה, מעל 25 שנות ניסיון בהובלת תהליכים מורכבים בארגונים קטנים וגדולים.

וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן