למה להתייעץ עם מומחי בטיחות לפני רכישת סט כלי עבודה חשמליים?
למה להתייעץ עם מומחי בטיחות לפני רכישת סט כלי עבודה חשמליים?
04/28/20

למה להתייעץ עם מומחי בטיחות לפני רכישת סט כלי עבודה חשמליים?

ה-DIY, כלומר "עשה זאת בעצמך", הוא קונספט מרובה יתרונות: כשאנחנו מתקנים בעצמנו פריטים כאלה ואחרים, מתקינים בבית כל מה שצריך ואפילו יוצרים רהיטים במו ידינו, אנחנו גם חוסכים כסף, גם זוכים לסיפוק רב (ובמיוחד ככל שאנחנו הופכים למיומנים יותר בביצוע הפעולות השונות כמו השחזה, ניסור וכו') וגם נהנים מתחביב מוצלח.

על מנת לבצע את העבודות השונות בדרך היעילה ביותר אנחנו זקוקים לכלים שונים, ובפרט עשוי לסייע לנו סט כלי עבודה חשמליים – לדוגמאות כאן – אבל כלי העבודה עלולים גם לפגוע בנו אם לא נקפיד להשתמש בהם באופן מושכל ובטיחותי. לשם כך חשוב לבחור נכון את כל כלי העבודה, ובפרט אלה החשמליים, וכדאי מאוד גם להתייעץ עם מומחי בטיחות הן לגבי הקנייה והן לגבי השימוש הזהיר והנכון בהם.

קנייה חכמה של כלים חשמליים

גם חנויות כלי העבודה וגם האינטרנט מציעים לנו מבחר עצום של כלי עבודה מכל הסוגים, וגם כשאנחנו מחפשים סט כלי עבודה חשמליים – דרך נוחה ולרוב גם משתלמת כלכלית להצטייד בכל הכלים הדרושים לעבודות השונות – אנחנו ניצבים בפני מגוון רחב מאוד, אינסופי כמעט, של אפשרויות.

בחירה נכונה מחייבת התייחסות לא רק למחיר ולביצועים של כל סט, אלא גם לבטיחות. באופן טבעי חשוב מאוד להימנע מקניית כלי עבודה חשמלי שאינו תקני לחלוטין או שהשימוש בו עלול להוביל למצבים מסוכנים, ומאחר שלרובנו אין את היכולת לזהות כלים שכאלה, חשובה מאוד ההתייעצות עם מומחי בטיחות.

טיפים לשימוש בטוח בכלי עבודה חשמליים

מומחי בטיחות בעלי ניסיון רב אמונים גם על זיהוי מצבים שבהם אופן השימוש בכלי העבודה עלול להוביל לתאונה או לפגיעה כזו או אחרת. הידע הרב שנצבר אצל מומחים אלה יכול לעזור גם לכם להימנע מהגעה למצבים שעלולים להיגמר בכי רע ולהבטיח שאותו סט כלי עבודה חשמליים שקניתם יהווה מקור לנחת בלבד ולא לסכנות.

הדרכה מפורטת של מומחה בטיחות ובפרט איש מקצוע שהתמחה בתחום כלי העבודה החשמליים כוללת עצות יקרות ערך רבות ושלל דגשים מפורטים, הן לגבי השימוש בכל כלי וכלי והן באופן כללי לגבי עבודה עם חשמל.

כך לדוגמה יבהיר לכם מומחה הבטיחות שלפני הפעלת מברגה חשמלית חובה לוודא שישנה התאמה מושלמת בין ראש המברגה לבורג, וזאת כדי להבטיח שהוא לא ישתחרר ממקומו, דבר שכמובן עלול להוביל לפגיעה חמורה.

עצה כללית היא להרחיק סוללות של כלי עבודה חשמליים נטענים ממקומות חמים, שכן טמפרטורה גבוהה עלולה להוביל להתלקחות הסוללה ובאופן כללי להזיק לה.

עוד טיפ כללי הוא להימנע לחלוטין מעבודה עם כלי עבודה חשמלי שאתם מזהים בו פגיעה מסוימת, גם אם מינימלית, ובפרט אם ישנם חוטי חשמל חשופים. גם שקע או תקע שניזוקו, גם אם מדובר על פגיעה זעירה, אסורים לשימוש.

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן