חוזרים לבית הספר
חוזרים לבית הספר
08/27/21

חוזרים לבית הספר

שנת הלימודים החדשה כבר עומדת בפתח, עוד רגע קט ואלפי ילדים ובני נוער יחזרו אל ספסל הלימודים ואל הכבישים הריקים, יחסית, יצטרפו עשרות אלפי מכוניות ומאות אלפי ילדים הצועדים אל בית הספר. אף אחד לא רוצה לאחר, לא ללימודים ולא לעבודה, זוהי שעת לחץ, ולחץ בכבישים מזמין אסון. בשנת 2013 נהרגו עשרים ואחת ילדים בתאונות דרכים. אל תיכנסו אל נתוני הסטטיסטיקה העגומים, הבטיחו את בטיחות ילדיכם, קראו ושננו היטב את הכללים כדי למנוע אסון.

מגיעים לבית הספר או לגן ברכב פרטי

הורים רבים מביאים את ילדיהם לבית הספר ברכבם הפרטי. הקפידו שהילדים יחגרו חגורת בטיחות, גם אם זו נסיעה קצרה של כמה דקות.

אל תעצרו במקומות אסורים ולא בטוחים כמו על יד מעבר חצייה, על יד צומת, על יד מעקה בטיחות או על יד תמרור האוסר עצירה. הקפידו לעצור במקום בטוח גם הוא מרוחק קמעה מבית הספר או מהגן. עדיף לעצור במרחק של כמה עשרות מטרים, להחנות את הרכב, להוריד את הילד מהאוטו וללוות אותו עד הכניסה אל הגן. לעולם אל תחנו על נתיב הנסיעה, חסימת נתיב היא עברה על החוק, ויותר גרוע – אתם מסכנים את עצמכם ואת ילדיכם.

הקפידו שהילדים יצאו מהרכב רק בדלת הפונה אל המדרכה. אף פעם אל תאפשרו להם לצאת מהדלת הפונה אל הכביש, גם אם נראה לכם שהכביש ריק מתנועה.

מגיעים לבית הספר או לגן בהסעה בתחבורה ציבורית

חשוב ללוות את הילדים אל תחנת האיסוף, כדאי להמתין אתם עד שהם יעלו להסעה. שננו באוזני הילדים את כללי הבטיחות.

ממתינים להסעה או לאוטובוס רק על המדרכה, רחוק מהכביש. לאוטובוס עולים רק מהדלת הקדמית, ובעת הירידה יש להתרחק מהכביש ולחכות על המדרכה עד שהאוטובוס ייסע ורק אז לחצות את הכביש.

יש להקפיד על מספר הילדים המותר בהסעה. אל תאפשרו לנהג להכניס לרכב יותר ילדים ממספר המקומות המורשה. וודאו כי בכל מושב יש חגורת בטיחות והזכירו לילדים לחגור אותה בכל נסיעה. אם יש לכם חשש, אפילו קל מאוד, כי הנסיעה בהסעה אינה בטוחה, התריעו על כך. דברו עם הנהג ואם יש צורך גם עם הנהלת בית הספר.
לא מומלץ להגיע לבת הספר בטרמפים, עדיף לנסוע בתחבורה הציבורית. שננו באוזני הילדים את הסכנות בנסיעה בטרמפים והזהירו אותם, כל יום מחדש, לא לעלות לטרמפ עם נהגים בלתי מוכרים.

מגיעים לבית הספר ברגל לבד

אם אתם גרים קרוב לבית הספר והילדים הולכים אליו ברגל, שננו אתם את כללי הבטיחות הבסיסיים ורעננו אותם כל פרק זמן.

 בפעם הראשונה לכו אתם לבית הספר. בחרו את מסלול ההליכה הקצר ביותר והבטוח ביותר, מסלול עם כמה שפחות כבישים שצריך לחצות.

עדיף לבחור מסלול שיש בו משמרות זה"ב. חנכו את הילדים להישמע להוראות של משמרות הזהב.

כביש חוצים רק במעבר חצייה. אם אין מעבר חצייה מחפשים מקום שיש בו שדה ראייה גדול עד כמה שאפשר, מקום שבו כל נהג יוכל לראות את הילדים החוצים את הכביש. לפני כל חציית כביש יש להביט ימינה ושמאלה ולוודא כי הדרך פנויה. את הכביש חוצים רק בקו ישר לא באלכסון.

לעולם אין לחצות בין שתי מכוניות חונות, ולא חוצים כביש בריצה.

עד גיל תשע לא חוצים כביש לבד! אם ילדיכם מתחת לגיל תשע וצריך לחצות כביש בדרך לבית הספר, לוו אותו עד הכניסה למוסד הלימודים.

מגיעים לבית ספר באופניים

הורים רבים מרכיבים את הילד על אופניים בדרך לגן או לבית ספר. הקפידו לחבוש קסדה, היא עשויה להציל חיים. זכרו כי החוק אוסר להרכיב ילד שרגליו אינן מגיעות למדרכים המיועדים לכך.

במקומות רבים התארגנו ההורים לשמש כמסייעי הורדה. מסייעי ההורדה קולטים את הילדים היורדים מרכבים פרטיים או מההסעה ומסייעים להם לעבור את הכביש בזריזות ובבטיחות. אם בבית ספרכם או בגן, אין עדיין מסייעי הורדה, כדאי מאוד לאמץ את הרעיון. כך תוכלו לחסוך זמן יקר בבוקר ולהיות רגועים ושקטים כי ילדיכם בטוחים בדרך לגן או לבית הספר.

מאמרים בנושא דומה:
בטיחות במוסדות חינוך

המידע הכלול במאמר זה – כללי ואינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת מקצועית. אף כי נעשה מאמץ למנוע אי דיוקים, ייתכן שנפלו במאמר טעויות. לפיכך השימוש במידע הכלול במאמר הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש ומוזי בוטון בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ לא תהא אחראית בצורה כלשהי לתוכנו או לשימוש בו.

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן