עוברים את הסדר בשלום


חג הפסח יהיה חג שמח, רק אם תקפידו על כללי הבטיחות!

כל שנה לקראת חג הפסח ובמהלכו נרשמת עלייה של פניות לילדים לחדרי מיון, פניות שלפעמים מסתיימות גם באסון. גם אחרי שכבר גמרנו לנקות את הבית עדיין אורבות לנו, ובמיוחד לילדים, סכנות רבות. חשוב להשגיח על הילדים גם בשיא ההכנות לחג.

חג פסח שמח

הגעלת כלים עלולה להסתיים באסון

הגעלת כלים נעשית בחום של מאה מעלות צלזיוס. חמש שניות של חוסר תשומת לב, עלולים להסתיים באסון. טמפרטורת המים הגבוהה עלולה לגרום לכוויות מדרגה שנייה או שלישית. עשו לכם כלל, הרחיקו את הילדים כאשר אתם מבצעים הגעלת כלים ואל תשכחו לרוקן את המים מהמכלים מיד בתום ההגעלה.

מבשלים לפסח? חייבים להקפיד על הכללים

בזמן הבישול רצוי להשתמש במבערים האחוריים. בכל מצב חשוב תמיד להקפיד כי ידיות הסיר יופנו פנימה.

אל תשאירו סירים חמים בקצה השיש, בקצה השולחן או על הרצפה, אפילו לשנייה אחת. במיוחד בחגים, בתי החולים מתמלאים בילדים שנכוו עקב נפילה לסיר חם שהונח על הרצפה או בשל מגע עם סירים חמים שהיו בהישג ידם.

הרחיקו את הגפרורים או את המצת מהישג ידם של הילדים.

אל תאפשרו לילדים לשהות במטבח בזמן הבישול. הבישול ואי הסדר מזמינים צרות רבות. גם האדים והטמפרטורה הגבוהה במטבח בעת הבישול, לא מומלצים לילדים.

מקפידים על הכללים גם כשהזמן דוחק

בבתים רבים ההכנות לקראת החג מעסיקות את המבוגרים במשך רוב שהות היום. חופשת החג בבתי הספר ובגנים מתחילה מוקדם, והילדים נחשפים לסכנות רבות, במיוחד כאשר המבוגרים עסוקים ואינם פנויים להשגיח עליהם.

עבדו בראש שקט, דאגו להשגחה של מבוגר אחראי בכל הזמן שבו אתם עסוקים ואינכם פנויים להשגחה על הילדים.

כאשר הילדים משחקים בחוץ, שננו באוזניהם את כללי הבטיחות: לא לשחק במקומות שאליהם הושלכו רהיטים שבורים וגרוטאות, וכמובן לא לשחק במגרשי חניה, ברחוב או במקומות הקרובים לכביש.

ומה בעת הגשת האוכל?

בארוחת ליל הסדר ובכל החג, כאשר אתם מסובין מסביב לשולחן העמוס בכל טוב, שימו לב לפעוטות והילדים, ועקבו אחרי כל מה שהם מכניסים לפה, והקפידו על הכללים הבאים:

לא מגישים לילדים קטנים דגים עם עצמות, לא משנה כמה הם בטוחים שהם מסוגלים להסתדר לבדם.

מרחיקים מרקים ורטבים חמים מהישג ידם של הילדים.

לא מגישים לילדים אגוזים ושקדים, וכן מצות יבשות: מדובר במזונות קשים וחדים, העשוים לפצוע., או חלילה לחנוק אותם, וכך גם אם אתם עושים חרוסת, הקפידו שהמרקם יהיה רך ושלא יהיו בה שברי אגוזים. גם עוגות המכילות שברי אגוזים עלולות לסכן את הילדים.

מר מוזי בוטון מנכ"ל חברת "מוזי בוטון – בטיחות ואיכות הסביבה" וצוות העובדים מאחלים לכם חג שמח ובטוח!

מאמר בנושא:
הדרכת בטיחות