כללי בטיחות לעבודה בגינה

כללי בטיחות לעבודה בגינה הביתית

 

האביב כבר בפתח, מבחינת מזג האוויר זאת התקופה הטובה ביותר להכין ולטפל בגינה.

לצד פעילות פיזית בריאה זו, קיימים סיכונים בעבודה הגינון וחשוב שנקפיד על הכללי הבטיחות על מנת שנוכל להנות מהגינה.

 

299h

 

רמשים וזוחלים – אורבים בין הסלעים, בערימות עלים, בעציצים, פחים ומקומות חשוכים. בכל צורך של הרמת אבן או הוזזת עציץ בגינה, אין להכניס ידיים מתחת אלא להשתמש באמצעי הרמה כגון מעדר או את, ממומלץ מאד לבצע עבודות אלה עם כפפות עבודה.

חשיפה לשמש –  היו מודעים למזג האוויר ועבדו בשעות נוחות, עם בגדים ארוכים, עם שתיה מרובה, וכובע רחב. חלקי עור הנחשפים לשמש, יש למרוח בקרם הגנה.

ריסוס, דישון והדברה – כל חומר שאתם מעוניינים לפזר, לרסס או לאבק, יש לקרוא את הוראות היצרן המצורפות לחומר. עיבדו כשאתם ממוגנים כפי שנדרש בהוראות: מיגון לנשימה, לעיניים ולעור. כל מגע של חומר בכל מקום בגופכם יש לשטוף מיד במים זורמים במשך 15 דקות לפחות. אחסנו את החומרים באריזתם המקורית ודאגו שלא יהיו נגישים כלל לילדים.

מכשירים חשמליים ומוטוריים – קראו את הוראות ההפעלה של היצרן לפני ההתנעה ו/או חיבור לחשמל. אל תעבדו עם כלי שאינו שלם/תקין. עבדו עם משקפי מגן למניעת פציעה בעיניים ואטמי אוזניים נגד נזקי הרעש.

עבדו נכון בגובה – כדי להגיע למקומות גבוהים השתמשו בסולם תקין ותקני. אם הפעילות דורשת מכם עבודה בגובה מעל שני מטרים שיקלו לעבוד עם מוט מאריך ואביזר דרוש.

היגיינה – אחרי ריסוס ואחרי עבודה בגינה, גם אם הייתם עם כפפות, שטפו ידיים היטב במים וסבון.

 

 

דעו את הסיכונים ותוכלו להנות מהגינה בכל העונה