בטיחות בבריכת שחייה

בטיחות בבריכת שחייה – איך לשמור על הבטיחות בבריכות שחייה

בילוי בבריכה יכול להוות מקור של הנאה במיוחד בימי הקיץ החמים, אך חשוב לדעת כי גם בילוי מהנה בבריכה עלול להסתיים באסון. למרות שבריכות השחייה נראות כמקום שאין בו הרבה סיכונים, הן משמשות, לעתים כמוקד של סיכונים. נוסף על סיכוני הטביעה, יש גם סיכונים הנובעים מהיחשפות לחומרים כימיים, לקרני השמש היוקדות ולסכנה של החלקות ונפילות. אם תשמרו על כללי הזהירות, תצליחו למנוע אסונות.

%d7%91%d7%98%d7%99%d7%97%d7%95%d7%aa_%d7%91%d7%91%d7%a8%d7%99%d7%9b%d7%aa_%d7%a9%d7%97%d7%99%d7%94

בטיחות בבריכות שחייה – שלושה דברים שחשוב לדעת!

נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי כעשרים ושניים אחוז מההורים אינם מקפידים על כללי הבטיחות הבסיסית כאשר ילדיהם נמצאים במים. חמישה אחוז מהם נחים על שפת הברכה, חמישה אחוז נוספים צופים על הילדים מחוץ לבריכה, ארבעה אחוז קוראים ספרים להנאתם בזמן שהילדים במים, שלושה אחוז משגיחים על הילדים הנמצאים מחוץ לבריכה והשאר עסוקים בדברים אחרים. רגע אחד של חוסר תשומת לב ואנחנו יכולים למצוא את עצמנו במצב לא נעים.

ילדים מגיל אפס ועד ארבע שנים נמצאים בקבוצת הסיכון הגדולה. הם נמשכים לשחק במים, הם אינם מודעים לסכנות ויכולתם להיחלץ ממצוקה מוגבלת.

שמונים אחוז ממקרי הטביעה אפשר למנוע באמצעים שונים כמו השגחה קפדנית של ההורים, ציות להוראות הבטיחות, לימוד שחייה וחינוך והסברה.

הקיץ הזה כולם נזהרים

כאשר הולכים לבריכה ציבורית חייבים לבחור בריכה עם השגחה ופיקוח של מציל צמוד. השגחת המצילים צריכה להיות השגחה מניעתית ולא רק הצלה לאחר המקרה. חשוב לשים לב כי המצילים מרוכזים בעבודה, ערניים ומיומנים ולא עוסקים בשום פעילות אחרת מלבד ההשגחה על המתרחצים.

ילדים ופעוטות עלולים לטבוע גם בעומק של עשרה סנטימטר. אסור להשאיר אותם רגע ללא השגחה גם במים רדודים וגם מחוץ לבריכה. את הטלפון הנייד יש לכבות ולהתרכז רק בהשגחה על הילדים.

קיימות סכנות גם מחוץ לבריכה. בטון רטוב עלול להחליק והילדים עלולים ליפול ללא כוונה אל תוך הבריכה. אל תרשו לילדים לרוץ מסביב לבריכה, זה עלול להסתיים בפציעה חמורה.

אם הילדים למדו שחייה והם שוחים במים עמוקים, אל תסמכו בעיניים עצומות על המיומנות ועל היכולות שלהם. פקחו עיניים והשגיחו עליהם כאשר הם נמצאים במים העמוקים גם אם הם יודעים לשחות.

הימנעו ממשחקים מסוכנים. אל תשחקו משחקי הטבעה, אל תקפצו קפיצות ראש אל מים רדודים ואל תקפצו על אנשים הנמצאים בתוך הבריכה.

מאמר נוסף שיכול לעניין אותך:
ממונה בטיחות