מניעת תאונות עבודה
מניעת תאונות עבודה
10/05/16

מניעת תאונות עבודה

תאונות עבודה – לנו יש את הכלים איך למנוע אותן!

כותרות העיתונים זועקות ומדווחות לנו כמעט כל יום על תאונות עבודה ועל עובדים שנפצעו או נהרגו. נתוני הסטטיסטיקה מדווחים כי במחצית הראשונה של 2013 נספו כעשרים ושבעה עובדים כתוצאה מתאונות עבודה וכחמישים ושבע אלף עובדים נפצעו. אם אתם לא רוצים להיות חלק מנתוני הסטטיסטיקה העגומים, צרו קשר עם חברת "מוזי בוטון – בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ", חברה המספקת שירותי ממונה בטיחות למגוון רחב של תעשיות במקצועיות ובאיכות ללא פשרות.

רוצים למנוע תאונות במקום העבודה? אתם חייבים ממונה בטיחות!

תאונות עבודה אפשר למנוע על ידי עבודה נכונה. עבודה נכונה היא עבודה המתבצעת לפי כללי הבטיחות. כדי ליישם את כל כללי העבודה, יש למנות ממונה בטיחות. ממונה בטיחות בעבודה הוא אדם מיומן ומוסמך בתחום הבטיחות והגיהות בעבודה. עליו ליישם את כל דרישות הבטיחות, להתריע על סכנות ומפגעים, להדריך את העובדים ולדאוג לתיקון הליקויים.

החוק קובע כי בכל מקום שבו עובדים למעלה מחמישים עובדים, חייב המעסיק למנות ממונה בטיחות. יש סוגים שונים של מקומות עבודה בעלי מאפיינים שונים, לכל סוג של מקום עבודה יתאים ממונה בטיחות ייעודי בעל הכשרה המתאימה לאופי העבודה. בין שאר תפקידיו, על ממונה הבטיחות לייעץ להנהלה וליידע אותם באשר לחוקים, לתקנות ולתקנים בנושאי הבטיחות. עליו לבצע סקרי סיכונים, להתריע על הסיכונים שיימצאו ולוודא כי כל הליקויים והמפגעים מטופלים.

ממונה הבטיחות ידריך את העובדים איך לעבוד נכון עם חומרים מסוכנים, איך להשתמש בציוד המגן האישי, להכין תכנית לשעת חירום ולתרגל אותה עם העובדים. ממונה בטיחות עשוי להציל חיים ולמנוע הפסדים כספיים. ממונה הבטיחות יעשה הכול כדי למנוע תאונות עבודה. תאונות העבודה ע עלולות להיגרם על ידי גורמים שונים כמו חומרים מסוכנים, עבודה בלתי בטיחותית עם מכונות, עבודה בגבהים, עבודה באש ועוד. על בעל המפעל ועל העובדים להקשיב להוראותיו של ממונה הבטיחות וליישם אותן בטרם תתרחש במפעל תאונת עבודה.

ממונה הבטיחות הוא האיש שיתריע בפני העובדים על הסכנות האורבות להם בעת ביצוע העבודה. הוא יתלה שלטים המזהירים את העובדים מפני הסכנות וידריך את העובדים כיצד להתגונן מפניהן. הוא יבצע בדיקות שגרתיות בציוד, במכשירים ובאביזרים המשמשים את העובדים. בסמכותו להורות על הפסקת העבודה או על אי שימוש בציוד כאשר הוא יעריך כי נשקפת סכנה ממשית לעובדים. ממונה הבטיחות יעביר הדרכות בטיחות לעובדים. הוא ידריך את העובדים כיצד לבצע את העבודה במינימום סיכונים. בכל פעם שיצטרף עובד חדש למפעל או לבית העסק, ממונה הבטיחות ידריך אותו עוד בטרם החל בעבודתו.

תאונות עבודה – שלושה דברים שכדאי לדעת!

  • תאונה אשר התרחשה בסביבת עבודה או נזק שנגרם לעובדים כתוצאה מהעבודה מוגדרת כתאונת עבודה. לפי חוקי הביטוח הלאומי תאונות עבודה הן תאונות הקורות בזמן העבודה, בזמן הפסקת העבודה או בדרך אל העבודה ובחזרה ממנה.
  • בכל העולם, וגם בישראל, גוברת המודעות לסכנות שבתאונות העבודה ולצורך הדחוף בפיקוח על יישום כללי הבטיחות.
  • נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי בשנת 2010 חלה עלייה של כשלושים אחוז במספר תאונות העבודה בישראל. עקב העלייה המשמעותית במספר תאונות העבודה תוגבר האגף לבטיחות בעבודה במשרד התמ"ת בתקנים נוספים של ממוני בטיחות.

עשרות מפעלים ובעלי עסקים כבר יצרו קשר עם "מוזי ביטון – בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ", ומה אתכם?

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן