שמירה על בטיחות בימים חמים
07/04/17

שמירה על בטיחות בימים חמים

ישראל ידועה כמדינה לוהטת, ואמנם שיא החום הוא בחודשי הקיץ אולם אין זה מן הנמנע שנחווה ימים שרביים גם בעונות המעבר ולעיתים אפילו באמצע החורף. בכך למעשה הופכים מקומות עבודה רבים לאזורים שקשה לעבוד בהם באופן בטוח ברוב ימות השנה.

על מנת לשמור על בטיחות בעבודה ברמה המקסימלית ביותר האפשרית, אספנו עבורכם מספר המלצות שכדאי להעביר לעובדיכם על ידי תדרוך שיתבצע בתדירות קבועה, על מנת להתמודד בהצלחה עם הטמפרטורות הגבוהות לאורך יום העבודה:

להרבות בשתייה

כידוע, במיוחד בחודשי הקיץ אולם גם בימים חמים אחרים במהלך השנה אנו נוטים להתייבש ולא תמיד זוכרים לשתות. במיוחד כאשר עובדים בחוץ אנו עלולים לסבול מתופעות התייבשות שלא רק פוגעות בתפוקת העבודה אלא אף עלולות לפגוע בבריאותנו ובמקרים קיצוניים גם להוות סכנת חיים של ממש. על כן חשוב לוודא כי לעובדים קיימת אספקה זמינה של מים קרים בכל רגע נתון, כגון באמצעות מקרר עם מים קרים, בקבוקי שתיה או פיזור קולרים בנקודות שונות במשרד או במפעל.

זהירות, שריפה

בימים חמים ויבשים כל גיץ עלול לגרום לשריפה וכל סיגריה שלא כובתה כראוי עלולה להביא להתלקחות שתוביל לפגיעה בחיי אדם ובציוד. על כן ודאו כי בסביבת העבודה לא נמצאים חומרים דליקים שאינם מאובטחים, כגון דלק, נפט, גזים דליקים או פסולת שעשויה להתלקח. כמו כן חשוב לוודא כי כל העובדים מכירים את נהלי כיבוי האש, את אופן התפעול של מערכות הכיבוי ואת דרכי ההימלטות מן הבניין.

אוורור החלל

חשוב להקפיד על חלל עבודה מאוורר ככל האפשר, בכל השנה ובמיוחד בימים חמים. לשם כך ניתן להיעזר במערכות מיזוג אוויר או במאווררים, כאשר במקומות עבודה עם חללים גדולים במיוחד נהוג להתקין מאווררים תעשייתיים אשר יוכל גם לקרר, גם לחמם וגם לאוורר את החלל. מאוורר תעשייתי גם מתאים יותר לשימוש במחסנים או במקומות סגורים שהטמפרטורה בהם עשויה לעלות במהירות ולהישאר גבוהה לאורך זמן.

גידור ותיחום

במקומות עבודה רבים נעשה שימוש במכונות שיש בהן חלקים מסוכנים, כגון מנסרות, גנרטורים או מוטות, וכן קיימים אזורים שניתן להחליק בהם או ליפול לתוכם – במיוחד כאשר החום כבד ותשומת הלב לזהירות פוחתת באופן טבעי. על כן חשוב לוודא כי מכונות ואזורים שכאלה מגודרים ומתוחמים באופן ברור, להתקין מעקות ושילוט בולט על מנת ליידע את העובדים להיזהר באופן מיוחד בסביבות אלה.

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן