איך לעבור את פורים בשלום?
איך לעבור את פורים בשלום?
10/05/16

איך לעבור את פורים בשלום?

הידעתם כי בשנים האחרונות נרשמה עלייה של פי שלוש וחצי פניות לחדרי המיון בפורים? פורים הוא החג הכי כיפי לילדים, וגם למבוגרים, אבל עלול להיות גם מסוכן מאוד אם לא נקפיד על כללי הבטיחות. קפצונים, פיקות, חזיזים, תחפושות, משלוחי מנות, מסיבות וכל מה שנראה לנו תמים, שמח ומבדח עלול להיות מסוכן מאוד.

מתחפשים? בכיף… אך חשוב להקפיד על הכללים הבאים!

כאשר מכינים תחפושת בבית יש להקפיד על שימוש בחומרים שאינם דליקים כמו צמר גפן, נוצות טבעיות, יריעות מפלסטיק ועוד. חשוב להנחות את הילדים כי אין להתקרב למקור אש, תנור, סיגריות ועוד, עם כל תחפושת.

חשוב לוודא כי התחפושת נוחה לילדים, היא אינה לוחצת ואינה מסורבלת ומכבידה על פעולות שגרתיות כמו הליכה, ריצה וכדומה. הנחו את הילדים כי כאשר הם עולים על מתקנים בגני השעשועים עליהם להוריד את התחפושת ואת האביזרים הנלווים כמו מסכה, פאה, שרשראות ועוד.

הימנעו מרכישת תחפושות או מסכות עם שרוכים ארוכים או חוטים. הם עלולים להיכרך מסביב לצוואר של הילדים ולגרום לחנק. חשוב לבדוק כי המסכה אינה צמודה לפנים והילד יכול לנשום וכי פתחי הראייה מספיק גדולים ואינם מסתירים את שדה הראייה אפילו באופן חלקי. לא מומלץ להשתמש במסכות מתחת לגיל שמונה.

אביזרים נלווים לתחפושת כמו אקדח, חרבות או סכינים, צריכים להיות מחומרים רכים, חומרים שאינם יכולים לפצוע את המשתמש או את חבריו.

החלטתם לרכוש? ברכישת תחפושות יש לוודא שהן בעלות אישור תקן 562. הקפידו לקנות תחפושות חסינות אש. אם אתם שומרים את התחפושת לשנים הבאות, אל תכבסו בבית, מסרו לניקוי יבש. כביסה ביתית עלולה להפחית את עמידות התחפושת באש.

מתאפרים? הקפידו על הכללים הבאים!

קנו מוצרי איפור ללא חומרים רעילים, בדקו היטב וודאו כי המוצר מתאים למגע עם העור. הקפידו לקנות מוצרים המאושרים על ידי משרד הבריאות. כל מוצר איפור שאין עליו את שם היצרן או היבואן, הוראות שימוש ואזהרות עלול להיות מסוכן.

שימוש בצעצועים, בפיקות, בקפצונים וכדומה

צעצועים דמוי כלי נשק אמיתיים אסורים לשימוש. גם אקדח צעצוע היורה כדורי פלסטיק עלול לגרום לחבלות ולפגיעות. את הקפצונים או את הפיקות מכל הסוגים יש להפעיל בעזרת אקדח צעצוע המיועד לכך. אסור להפעיל אותן בדרכים אחרות כמו שימוש באבנים ועוד. דאגו שהילדים מבינים כי הרעש עלול לפגוע בשמיעה והגיצים עלולים לפגוע בראיה.

את הקפצונים והפיקות יש לשמור באריזות המקוריות. אין לשמור אותם בכיסים. החיכוך עם הגוף והמגע עם כף היד עלול לגרום להתפוצצות. אל תקנו משחקים ומוצרים לפורים אצל רוכלים ברחוב, אפילו אם הם זולים יותר. כל צעצוע ,אקדח לפורים וכדומה, חייב להיות מסומן כחוק עם הוראות אזהרה בעברית, הוראות שימוש, הגבלות גיל, שם היבואן, שם היצרן וכתובת היצרן. כל מוצר שאינו מסומן כחוק הוא מוצר מסוכן שאין להשתמש בו.

כאשר אתם שולחים משלוח מנות לילדים מתחת לגיל שבע הקפידו כי המשלוח לא יכיל צעצועים מיניאטוריים כדי למנוע סכנה של שאיפה לריאות. לילדים מתחת לגיל חמש אין לשלוח ממתקים ומאכלים העלולים לגרום להם לחנק כמו סוכריות, מסטיקים עגולים, בוטנים, שקדים ואוזני המן במילוי בוטנים או שקדים.

חג פורים שמח ומסוכן גם למבוגרים

כאשר אתם מארגנים מסיבת פורים הקפידו לבחור חלל גדול בהתאם למספר המשתתפים כדי למנוע צפיפות ומחנק. אין לתלות קישוטים על הנורות או על אביזרי חשמל.

במסיבה רבת משתתפים, כמו בבית ספר, בעבודה וכדומה, חשוב לדאוג לדרכי מילוט. שימו לב כי דלתות היציאה אינן נעולות וכל המעברים פנויים. חשוב לדאוג לאמצעי כיבוי אש מתאימים, לציוד עזרה ראשונה ועוד. בכל מסיבה רבת משתתפים כדאי לפנות ליועץ הבטיחות ולבקש ממנו הוראות והנחיות.

המידע הכלול במאמר זה – כללי ואינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת מקצועית. אף כי נעשה מאמץ למנוע אי דיוקים, ייתכן שנפלו במאמר טעויות. לפיכך השימוש במידע הכלול במאמר הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש ומוזי בוטון בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ לא תהא אחראית בצורה כלשהי לתוכנו או לשימוש בו.

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן