בטיחות בצימרים
בטיחות בצימרים
10/05/16

בטיחות בצימרים

רוב האורחים המתעניינים בשכירת צימר לבילוי בחופשה מבקשים לדעת האם יש ג'קוזי או בריכה בצימר, אבל רבים לא מודעים לבעיות הבטיחות במקום לסיכונים ולאסונות העלולים, חלילה, להתרחש. רישיון עסק לצימר מעיד כי בעל הצימר הגיש את המסמכים והאישורים לכל הגורמים הרלוונטיים ולאחר שהצימר נמצא תקין ובטיחותי הוא קיבל רישיון עסקים. כאשר אתם נופשים בצימר שלא קיבל רישיון עסק ולא עמד בדרישות הבטיחות אתם מסכנים את עצמכם ואת בני המשפחה.

טביעה בצימר

מה מחייבות התקנות:

בהתאם לתקנון בטיחות האש כל בעל עסק המפעיל למעלה מארבעה יחידות של צימרים חייב לפנות למכבי האש ולקבל רישיון בטיחות אש. כדי לקבל את הרישיון על בעל הצימר להוכיח כי בצימר יש מערכת כיבוי אש אוטומטית, גלאי עשן, פתחי מילוט, ציוד כיבוי אש, ולצרף אישור בתוקף של חשמלאי בודק, המעיד כי מערכת החשמל תקינה.

כבר בעת בניית הצימר, עוד בשלב של תכנון המבנה חייב בעל העסק לדאוג למערבת כיבוי האש שתפעל במקום ולהתקין את מערכת החשמל בהתאם להנחיות של מהנדס חשמל מוסמך.

משרד התיירות הגדיר במפורש את הקריטריונים שבהם חייב לעמוד בעל הצימר כדי לקבל רישיון עסק.

לכל צימר חייבת להיות כניסה נפרדת, כל צימר חייב להיות בגודל של עשרים מטר לפחות וחייב לכלול שירותים ומקלחת או מקלחון.

בכל צימר חייבים להיות שני חלונות, לפחות, מפסקים חשמליים, מטף לכיבוי אש, מזגן, מתקן לחימום מים, מיטות ומטבחון המכיל ציוד לבישול ולהגשת האוכל וחניה. בצימר צריכים להיות שלטים המכוונים את האורחים.

צימרים המתפעלים בריכות שחייה חייבים לעבור הליך מיוחד של בדיקת הבטיחות של הבריכה. בעלי הצימר אינם חייבים להחזיק מציל צמוד לבריכה, אלא אחראי על בעיות תפעול ותחזוקת הבריכה. האחראי חייב להימצא במרחק של עשרים דקות הגעה לבריכה בכל זמן שהבריכה פתוחה.

תקנות הבטיחות לבריכה קובעות, בין השאר, כי את הבריכה יש להקיף ברצועת ריצוף העשויה מחומר המונע החלקה, רוחב הבריכה לא יעלה על שישה מטרים ושטח פני המים לא יעלה על שבעים וחמישה מטר.

בכל זמן שהבריכה אינה פועלת, שער הכניסה חייב להיות סגור. השער חייב להיות תקני, בגובה המתאים, לא שבור, לא רעוע ולא שער הנפתח בקלות.

אם הצימר מעניק שירותי הסעדה או מכירה של מזון מוכן, לאכילה בצימר או כצידה לדרך, הוא חייב לקבל גם אישור של משרד הבריאות.

מהיום, כאשר אתם מזמינים צימר לחופשה, השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול היא האם לצימר יש רישיון עסק. רק כאשר בעלי הצימר יציגו לפניכם רישיון עסק בתוקף, תוכלו לנסוע רגועים לחופשה וליהנות ללא דאגות.

 

המידע הכלול במאמר זה – כללי ואינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת מקצועית. אף כי נעשה מאמץ למנוע אי דיוקים, ייתכן שנפלו במאמר טעויות. לפיכך השימוש במידע הכלול במאמר הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש ומוזי בוטון בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ לא תהא אחראית בצורה כלשהי לתוכנו או לשימוש בו.

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button לייעוץ עם מומחה
דילוג לתוכן